הוראות למילוי טופס ההזמנה

שלב ראשון

בשלב הראשון יש למלא את פרטי המזמין. שים לב לשדות המסומנים בכוכבית אדומה – חובה למלא אותם, וללא מילוי שדות אלו לא ניתן לשלוח את הטופס.

לאחר מכן יש לבחור איזה סוג קובץ מעוניינים להזמין. ישנם שלוש אפשרויות:

  1. זמני היום בהתאמה אישית (ניתן להזמין כל סוג זמנים לפי כל שיטה שמעוניינים בה וכן עוד התאמות שונות שיוסברו להלן).

  2. זמני היום סטנדרטיים – זמנים מתוך רשימה מוכנה מראש, בהזמנה נצטרך לציין רק תאריך התחלה וסיום, ואיזה עיר/ערים מעוניינים להזמין. (חובה לציין מספר ערים ומספר שנים)

  3. זמני כניסת ויציאת שבת (קובץ אקסל שבו מופיעים רק השבתות והחגים ולכל שבת וחג מופיע זמן כניסתו וזמן יציאתו כולל ר”ת).

להלן הזמנים והמאפיינים הכלולים בקובץ הסטנדרטי:

עלות השחר ב’, זמן ציצית, זריחה מישורית, ק”ש ותפילה למג”א וגר”א, חצות, מנחה גדולה וקטנה, פלג המנחה, שקיעה, כניסת ויציאת שבת עם ר”ת, מוצאי צומות, זמני חמץ מג”א וספירת העומר. 

כל הזמנים מעוגלים לדקה הקרובה בפורמט 24 שעות, ומופיעים כל יום. כל עיר בקובץ נפרד. הגדרות כל הזמנים כמפורט כאן.
בקובץ סטנדרטי לא ניתן לערוך שינויים חוץ מהמיקומים והתאריכים.

שלב שני

פרטי הזמנים הנדרשים

בשלב הבא נמלא את פרטי הקובץ:

אם בחרנו קובץ כניסת ויציאת שבת או קובץ סטנדרטי של זמני היום, נשאר לנו למלא רק את התאריכים והמיקומים (כל השדות בחלק זה הן שדות חובה ולא ניתן לשלוח את הטופס בלעדיהן).

לסיום ניתן להוסיף בהערות דברים שרצינו להוסיף בקשר להזמנה (יש לזכור שהקובץ הסטנדרטי לא כל כך נתון לשינויים, ואם אנו רוצים קובץ שמותאם יותר לצרכינו יש לבחור “זמני היום בהתאמה אישית” ושם אפשר לעשות הכל).

אם בחרנו קובץ בהתאמה אישית יפתח לנו רשימה ארוכה של זמנים לבחירה, הסבר מפורט על הזמנים שברשימה ניתן לראות כאן.

מתוכם נבחר את הזמנים הדרושים לנו, במידה ואנחנו מעוניינים בזמנים אחרים ממה שמופיע ברשימה נמלא אותם בשדה ההערות.

בתחתית הרשימה מופיע לנו כמה זמנים בחרנו (לצורך חישוב המחיר, המחיר מחושב אוטומטית כדלהלן)

 

אפשרויות נוספות

ברירת המחדל של הזמנים היא: “כל הזמנים בפורמט 24 שעות, מעוגלים לדקה הקרובה ומופיעים בכל ימות השנה לכל עיר בקובץ נפרד”. (ציטוט מתוך הטופס). אך אם אנו רוצים לשנות את זה, ניתן ללחוץ “שינוי” מתחת כדי לבחור באפשרויות נוספות.

 

הסבר קצר על האפשרויות הנוספות:

פורמט שעה – בין שעון 12 שעות לשעון 24 שעות.

עיגול דקות – ניתן לעגל את כל הזמנים לדקה הקרובה (מומלץ), לדקה הבאה או הקודמת, וכן ניתן לעגל לחומרא. (זאת אומרת שתמיד מעגלים לכיוון החומרא: בזמנים שהם תחילת זמן מעגלים לדקה הבאה, ובזמנים של סוף זמן מעגלים לדקה הקודמת. פירוט של החומרות הנ”ל ניתן לראות כאן יש לשים לב שעיגול זה כרוך בתוספת תשלום). כמו כן ניתן להציג את הזמנים עם שניות (לא מומלץ, המעיין בלוח יחשוב שהזמן מדוייק על השניה ואי אפשר לדייק זמנים על השניה בגלל כמה וכמה סיבות). וישנן עוד כמה צורות תצוגה נוספות שלא הובאו בטופס ומי שמעוניין בהם יכול לציין בהערות.

תדירות הזמנים – ניתן להציג את הזמנים כל יום, וניתן לבקש שיוצגו רק בשבתות וכדומה. (אם רוצים שרק חלק מהזמנים יוצגו כל יום וחלק יוצגו רק בשבת יש לציין בהערות.)

הצמדת הזמנים ליום בשבוע – אפשרות זו מופיעה רק אם בחרנו זמנים פעם בשבוע, ואז צריך לציין לפי איזה יום הם יופיעו, האם לפי היום שבו הם מופיעים (למשל אם מופיע רק בשבת יהיה שם זמני שבת) ואפשר שיופיעו לפי הזמן המוקדם בשבוע, וכן לפי כל טווח הזמנים של השבוע (משעה – עד שעה – . לדוגמא: 12:53-13:03) או לכל יום אחר שנרצה.

כל הערים מופיעות – בקבצים נפרדים זאת אומרת קובץ לכל עיר, או שכולם בקובץ אחד וכל עיר בעמודה אחרת. למשל: זריחה ירושלים זריחה בני ברק וכדומה.

 

צירוף לוח משנים קודמות

מכיון שישנן שיטות רבות בזמני היום, מצוי מאוד ששולחים קובץ זמנים ללקוח ואז מתגלה שזה לא בדיוק לפי המנהג המקובל אצלו, ואז צוות הפקת הזמנים שלנו צריך לטרוח שוב ולהכין מחדש את כל הזמנים שיתאימו לשיטת הלקוח.

ולכן חשוב מאוד לצרף להזמנה דוגמא לפחות דף אחד מלוח של שנים קודמות, בין אם זה לוח שהזמנתם אצלנו, ובין אם זה לוח אחר שנהוג אצלכם לסמוך עליו. הזמנה ללא שליחת לוח מצורף כרוכה בעלות נוספת. וכן תיקון תקלות שנגרמו עקב אי צירוף לוח (לדוגמא: התגלה שהשיטה אינה תואמת כנ”ל) יחויבו בתשלום נוסף על זמן העבודה הכפול.

(לבקשת לוח על פי שיטת “עתים לבינה” ניתן לצרף לטופס צילום מסך מכאן)

 

סיום הטופס

לסיום יש למלא את התאריך של ההזמנה ולסמן בתיבת הסימון שקראנו והסכמנו לתנאי השימוש בטופס ההזמנה.

מתחת לקטע זה מופיע המחיר הסופי, הוא מופיע שם כבר מיד כשבחרנו את סוג הקובץ ומושפע מכל מה שבחרנו לאורך הקובץ (המחיר אינו יכול כמובן לחשב את העלות של תוספת בקשות מיוחדות שנכתבו בהערות, נעדכן אתכם במייל חוזר אם יש בהערות משהו שמצריך תשלום נוסף). המחירון נמצא כאן.

בסיום נלחץ “שלח הזמנה” וההזמנה נשלחת אלינו. בע”ה נחזור אליכם בהקדם לטפל בהזמנה בצורה הטובה ביותר.

 

הגהת הלוח

לאחר שתקבלו את קובץ הזמנים עליכם לבדוק ולהגיה אותו שלא חלה טעות בחישובים. אנו ממליצים להגיה אותו באופן הבא: מכיון שהקובץ של זמני שנה הבאה מתחיל בדרך כלל מאלול של השנה הנוכחית, קחו לוח שנה של השנה הנוכחית שנמצא אצלכם בבית, שהוא גם כן כולל את אותם ימים באלול של סוף השנה, והשוו  את הזמנים של יום כלשהו כדי לוודא שהכל תואם ללוח שקיבלתם. (עברו זמן זמן והשוו בתשומת לב). אם נתקלתם בשינוי של עד דקה – אין צורך להתייחס מכיון שזה בדרך כלל נובע מהבדלי עיגול שניות או אפילו תזוזה קטנה של כמה מטרים במיקום החישוב. אם יש הבדל של יותר מדקה חזרו אלינו ונברר את העניין.

 

 


בהצלחה רבה!! חזון שמים.